пʼятниця, 24 грудня 2010 р.

Топ-10 великих компаній, створених підлітками


Топ-10 великих компаній, створених підлітками

за матеріалами openforum.com
Суб, 18/12/2010 - 13:50
Взято звідси
teens.gif
в

1. Фред Де Люка

У 1965 році Фред Де Люка у віці 17 років вирішив стати підприємцем. Він розпочав ресторанний бізнес Subway, щоб заробити гроші на коледж. Друг родини Пітер Бак запропонував Фреду відкрити кіоск з продажу сандвічів. Бак позичив $ 1000, і Фред Де Люка взяв на себя управління бізнесом. Відтоді вони стали партнерами. У 1974 році Фред Де Люка і Пітер Бак заснували франшизу свого бренду, щоб допомагати франчайзерам та підприємцям у розвиткові бренду. Сучасний Subway - це мережа ресторанів швидкого обслуговування, яка нараховує 33 455 закладів по всьому світу і працює за принципом франчайзингу.
Цікавий факт - ресторан Subway, що знаходиться в будівлі Пентагону, посів восьме місце в переліку найкращих ресторанів швидкого обслуговування у світі за версією Discovery Travel & Living Channel.

2. Марк Цукерберг

Навчаючись у Гарварді, Марк Цукерберг створив програмне забезпечення, яке у підсумку стало найпопулярнішою у світі соціальною мережею Facebook. Він написав сайт у своїй кімнаті в гуртожитку. Згодом Цукерберг залишив коледж і став генеральним директором компанії.
Сьогодні Facebook нараховує 500 мільйонів користувачів і є одним з найуспішніших веб-сайтів за всю історію Інтернету.
Марк Цукерберг став наймолодшим в історії мільярдером. Сьогодні він володіє 24% компанії Facebook. У березні 2010 року журнал Forbes визнав його одним з наймолодших мільярдерів зі станком у $ 4 млрд. У списку найбагатших американців, опублікованому журналом Forbes у вересні 2010 року, Цукерберг посів 29-е місце зі статком у $ 6,9 млрд. У 2010 році журнал Time назвав Цукерберга людиною року всупереч голосуванню користувачів, в якому перемагав засновник Wikileaks - Джуліан Ассанж.

3. Мет Мулленвег

Мет Мулленвег - інший розробник програмного забезпечення. Багатьох блогів у світі просто не існувало б, якби Мет не створив Wordpress - безкоштовне програмне забезпечення для блогів з відкритим кодом.
Мет почав створювати WordPress у віці 19 років. Також він створив Automattic - бізнес-проект на основі WordPress, і знаменитий Akismet - для боротьби зі спамом. У віці 24 років цей талановитий програміст звільнився з компанії CNET для того, щоб повністю зосередитися на розробці блогового двигуна WordPress.

4. Ананд Лал Шимпі

Ананд Лал Шимпі, власник і ідейний наставник ресурсу AnandTech, розпочав свій проект у 1997 році, коли йому було лише 14 років. Оригінальний веб-сайт AnandTech був розміщений на платформі GeoCities. Те, що почалося як просте хобі, переросло в один з найбільших у світі веб-сайтів, які висвітлюють всі питання, пов'язні із комп'ютерним обладнанням. Форум AnandTech є одним з найкращих ресурсів, на якому можна отримати консультацію з питань комп'ютерного забезпечення і знайти вдалу пропозицію з технологічного сервісу.

5. Карл Черчіль

Карл Черчіль заснував DMC Інтернет у 2001 році, коли йому було 15 років. Відтоді він зміг побудував цілу імперію, яка надає підприємствам сервісну допомогу стосовно присутності в Інтернеті.
Очікується, що до 2020 року статок Карла Черчіля складе $ 100 млн. Його компанія пропонує усе: від бездротового широкосмугового доступу - до серверів безпеки для підприємств.
У 2003 році Черчіль був зарахоний до переліку Королівського Банку Шотландії "Rich List", до якого входять мільйонери.

6. Фарра Грей

Фарра Грей став успішним бізнесменом навіть не в підлітковому, а в дитячому віці. Його успіх настільки неймовірний, що у це майже неможливо повірити.
Коли йому було 10 років, Грей сформував клуб, який залучив інвестиції у $ 15 000 на своє фінансування. Пізніше, у 12 років він відкрив компанію з венчурних інвестицій і залучив $ 1 млн від інвесторів, щоб допомогти підліткам розпочати свій власний бізнес. Раніше, ніж у 16 років, він розпочав бізнес з продажу телефонних карток. Пізніше Грей став виконавчим продюсером комедійного шоу на Las Vegas Strip і власником продовольчої компанії, замовлення якої перевищували $ 1,5 млн.
Фарра Грей є автором кількох книг-бестселерів. У 2005 році його книга Reallionaire була визнана міжнародним бестселером і навіть схвалена Біллом Клінтоном.
Але окрім комерційного успіху, Грей розпочав роботу свого власного некомерційного фонду, який надає гранти та стипендії для дітей з гетто і студентів. Усе це він зробив задовго до того, як досяг тридцятиріччя.

 

7. Ромеро Брайан

Ромеро Брайан почав займатися дизайном одягу ще до 12 років. Його власні лінії одягу "вистрелили", як ракета. Він одягав найпопулярніших людей на планеті, зокрема Бейонсі Ноуз, Вікторію Бекхем, Камерон Діаз і Алісію Кейс. Очікується, що імперія Ромеро принесе йому більше 30 млн. фунтів до 2020 року.

8. Крістофер Тейт

Крістофер Тейт – вундеркінд з програмування. Тейт почав працювати з HTML у віці 4 років, коли більшість дітей тільки починають читати. Коли йому було 17 років, він заснував фото-сайт Zooomr, який був конкурентом Flickr. З того моменту компанія виросла до одного з провідних веб-ресурсів обміну фотографіями. Крістофер Тейт переніс штаб-квартиру компанії до Японії, де також бере участь у створенні першого японського соціального веб-ресурсу.

9. Джейсон О'Ніл

Джейсон О'Ніл, ймовірно, найуспішніший бізнесмен віком до 10 років. У 9 років Джейсон почав робити кольорові олівці Pencil Bugs. Крім свого основного бізнесу, Джейсон активно задіяний у багатьох великих заходах з благодійної діяльності. Він жертвував гроші на прийомних дітей, а також відправляв свої олівці для африканських школярів.

10. Фрейзер Доерті

Якщо більшість успішних молодих підприємців роблять свої гроші на розробці популярних веб-сервісів, Фрейзер Доерті побудував свою імперію більш традиційним способом. Фрейзер почав робити джеми у віці 14 років в Шотландії, і вже у 16 років він залишив школу, щоб працювати над своїм джемовим бізнесом SuperJam на повну силу.
Сьогодні компанія SuperJam продає близько 500 тис. банок на рік, що становить близько 10 % ринку джему Великобританії.

за матеріалами "10 Awesome Companies Built by Teens"
Текст: Анна Глива

Немає коментарів:

Дописати коментар