середа, 23 березня 2011 р.

Син Януковича з групою депутатів хоче провести експеримент в ІТ-галузі

Син Януковича з групою депутатів хоче провести експеримент в ІТ галузіГрупа з 9 народних депутатів, в т.ч. Віктор Янукович – син президента України, зареєструвала у Верховній Раді законопроект, в якому пропонує провести експеримент з регуляції ІТ-галузі в Україні та покращенні умов її функціонування.
Головна мета законопроекту, як стверджують його розробники – підвищення конкурентоздатність вітчизняної ІТ-галузі шляхом запровадження податкових канікул та створення саморегулівної організації учасників ринку.
Членами саморегулівної організації зможуть стати компанії, частка ІТ-послуг, в загальному доході яких становить не менше 60%. І що важливо – витрати на оплату праці найманих працівників повинна бути не меншою від 50% валового доходу.
Саморегулівна організація визначатиме компанії, які отримають податкові пільги. Законом передбачено щорічне збільшення зайнятості в ІТ на 20%, що виглядає досить фантастично.
Саморегулівна організація повинна буде створити Фонд, на банківський рахунок якого компанії зможуть в добровільному порядку переказувати кошти на розвиток науки та освіти в межах ІТ-напрямку. Розподілом коштів займатиметься Міністерство економіки.
«Потрібно дати ІТ-шникам порулити під наглядом влади», – сказав один з авторів законопроекту, депутат від Партії Регіонів Євген Царьков.
Царьков також стверджує, що ідеологами проекту виступили представники Асоціації «Інформаційні технології України», яка була створена ще в 2004 році низкою українських ІТ-компаній – «Miratech», «SoftLine», «Mirasoft», «ProFIX», «Ukrsoft», «SoftServe».
Законопроектом передбачаються податкові пільги для учасників експерименту. Податок на прибуток підприємств сплачується в розмірі 8%, при цьому не обкладаються податком на прибуток витрати, що перераховуються у Фонд.
Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соцстрахування сплачується у розмірі 36,76% від сукупності суми, що дорівнює двом розмірам мінімальної заробітної плати, встановленим на день нарахування єдиного внеску, помноженим на кількість найманих працівників учасника експерименту (враховуючи найманих працівників-нерезидентів) з урахуванням кількості днів, відпрацьованих працівниками у звітному періоді, та сум винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Для найманих працівників, що працюють в компаніях-учасниках експерименту, також запроваджуються пільги.
Зокрема, з 2011 до 2016 року податок на доходи фізичних осіб сплачуватиметься у розмірі від 1% до 5%, зростаючи на 1% щороку.
Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування сплачується у розмірі 3,6 відсотка від суми, що дорівнює двом розмірам мінімальної заробітної плати, встановленим на день нарахування єдиного внеску, з урахуванням кількості днів, відпрацьованих працівниками у звітному періоді.
Взято звідси

Немає коментарів:

Дописати коментар